top of page
  • Yazarın fotoğrafıElit Sineklik

Sineklik Şart, Ama Hangisi

Yazının başlığında bir yanlışlık var.


Ne mi ?


Hadi bulalım...


Sineklerden ve haşerelerden rahatsızsınız. Evinize sineklik taktırmaya karar verdiniz. Komşunuz da taktırmış ama biraz sıkıntılı. “Ah keşke kanat gibi açılır kapanır olmasaydı da, sabit olsaydı, yada sürgülü olmasaydı da, plise sineklik olsaydı” diye zaman zaman söyleniyor. Aslında komşunuz sineklik taktırmakla doğru kararı zaten vermiş, yanlışı profesyonel bir sineklikçiye danışmadan, öyle internetten ilk gördüğü sineklikçiye taktırmasında olmuş.


Öncelikle şunun altını çizmek isterim ki, yazımızın başlığındaki sorudaki yanlış;

“ sineklik” kelimesi.

Sorunun doğrusu şöyle olacaktı.


Sineklikçi şart, ama hangisi ?


Üzülerek yazıyorum ancak ülkemizde sineklik üreten, alan, satan, bu mesleğin içindeki pek çok insan maalesef işlerini hep bir ek iş olarak görüyorlar ve işlerini doğru yapmakla ilgili gerekli donanıma sahip değiller. Bir kısmı merdiven altı küçük imalathanelerde piyasadan o an için bulabildikleri birbirleriyle uyumu şüpheli en ucuz malzemelerle sineklik yapmaya çalışırken, bir kısmı da bir yaz işi olarak gördükleri bu işi , havalı bir internet sitesi açıp , çat pat aceleye getirip ceplerini doldurma niyetindeler.

Şunu söylemek isterim ki sineklik imalatı ve montajı görüldüğü kadar kolay bir iş değildir. Uyumsuz ve kalitesiz parçalar, kullanılan tülün kalitesi, montajı yapan ustanın eğitimi çok ama çok önemlidir.

Sineklik her sene yaptırılacak bir şey değildir. Doğru yere, doğru seçim ve doğru ustanın işçiliği ile takılan sineklik size uzun yıllar hizmet eder.


Son bir ipucu:


Daha ilk telefonu açtığınızda karşınıza çıkan kişinin eğitim seviyesi size emin olun alacağınız ürün ve hizmet hakkında iyi bir fikir verecektir.


Sineksiz günler dileriz.

86 görüntüleme3 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Doğada her zaman varlığını sorguladığımız canlıdır sivrisinekler. Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte kendilerini iyiden iyiye hissettirirler. Hepimizin onlarla ilgili mutlaka bir anısı vardır. Vızıl

Gündelik iş yaşantımızın monotonluğundan kurtulup evlerimize döndüğümüz, kapıdan içeri girdiğimiz andan itibaren hepimizin tek bir isteği vardır aslında... Huzur ! Sıcak yuvamızda yemeğimizi yeyip te

bottom of page